Deltagarlista Gren 1-64 
 
  Tävling  Wadköpingsdoppet 2015    Utskriftsdatum  06 september 2015   
  Tävlingsort  Örebro    Utskriftstid  12:21   
  Arrangör  Örebro Simallians         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 september 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  48.32   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  51.22   
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  51.34   
141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  51.43   
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  51.84   
233  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  52.11   
252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  52.25   
109  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  52.49   
323  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  52.81   
10  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  53.00   
11  530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  54.01   
12  140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  54.07   
13  464  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  54.10   
14  160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  54.29   
15  166  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  54.39   
16  417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  54.50   
17  398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  54.74   
18  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  55.28   
19  55  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  56.49   
20  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  56.54   
21  138  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  56.64   
22  74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  56.67   
23  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  56.82   
24  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  56.96   
25  311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  57.00   
26  58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  57.40   
27  131  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  57.59   
28  353  Åberg William  1997  TÄBY SIM  AF1597  50 m  57.77   
29  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  58.04   
30  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  58.43   
31  313  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  58.44   
32  303  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  58.87   
33  156  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  58.98   
34  96  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  59.01   
35  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  59.19   
36  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  59.26   
37  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  59.65   
38  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  59.76   
39  159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  59.87   
40  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  59.92   
41  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:00.09   
42  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  1:00.17   
43  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  1:00.77   
44  171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:00.94   
45  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:01.09   
46  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  1:01.15   
47  403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:01.26   
48  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:01.55   
49  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  59.93  RES 
50  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:00.28  RES 
51  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:00.39  RES 
52  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:01.70  RES 
53  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:01.88  RES 
54  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:01.96  RES 
 
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 1:03.15 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  58.11   
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:00.21   
423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:00.27   
107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:02.25   
158  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:02.84   
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  1:02.98   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:03.23   
42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:03.26   
435  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:03.35   
10  418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:03.63   
11  283  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:03.65   
12  326  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  50 m  1:04.10   
13  30  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m  1:04.11   
14  305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:04.23   
15  406  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  1:04.30   
16  52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:04.31   
17  293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:05.06   
18  24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:05.20   
19  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:05.29   
20  284  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:05.33   
21  412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:05.46   
22  117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:05.47   
23  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  1:05.55   
24  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:05.69   
25  238  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:05.71   
26  243  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:05.90   
27  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:06.02   
28  424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:06.18   
29  452  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:06.26   
30  97  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:06.33   
31  280  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  1:06.60   
32  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m  1:08.56   
33  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:08.87   
34  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:09.17   
35  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:09.19   
36  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m  1:09.39   
37  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  1:10.00   
38  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  1:10.01   
39  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:10.07   
40  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  1:10.28   
41  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:11.04   
42  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:11.41   
43  22  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  1:11.58   
44  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:11.98   
45  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  1:12.19   
46  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:12.24   
47  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  1:12.71   
48  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:14.68   
49  342  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  1:06.62  RES 
50  275  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:06.79  RES 
51  146  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  50 m  1:06.90  RES 
52  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:15.33  RES 
53  134  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  1:15.86  RES 
54  236  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  50 m  1:16.06  RES 
 
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:59.09   
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:01.90   
232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  2:04.52   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:06.75   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:06.80   
304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  2:08.75   
161  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  2:08.76   
506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:08.88   
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:08.94   
10  168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  2:09.24   
11  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  2:09.44   
12  508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.57   
13  397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:10.69   
14  64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:10.74   
15  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:12.75   
16  170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:12.76   
17  172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:13.32   
18  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  2:14.35   
19  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:16.35   
20  416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:17.02   
21  402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  2:18.24   
22  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  2:18.55   
23  90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  2:18.88   
24  204  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  2:19.24   
25  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  2:19.58   
26  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  2:19.86   
27  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  2:20.13   
28  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  2:20.73   
29  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  2:21.07   
30  195  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  2:23.23   
31  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  50 m  2:24.10   
32  290  Kramer Tove  1999  SKÖVDE SS  AX4699  25 m  2:24.80   
33  286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  25 m  2:26.63  RES 
34  422  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:27.29  RES 
35  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  2:28.24  RES 
36  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  2:29.23  RES 
37  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  2:29.48  RES 
38  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  2:29.55  RES 
 
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar 
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:58.26   
123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:08.15   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:08.89   
277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:10.97   
179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  2:12.50   
229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:13.70   
274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  2:15.87   
339  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:17.49   
66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  2:17.57   
10  340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  2:18.59   
11  321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:18.97   
12  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:19.69   
13  105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  2:19.91   
14  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:20.90   
15  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  2:20.91   
16  169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:21.25   
17  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:29.70   
18  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  2:33.80   
19  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  2:33.93   
20  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:34.10   
21  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  2:40.27   
22  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  2:40.58   
23  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:40.96   
24  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:41.18   
25  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:41.77   
26  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  2:44.87   
27  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  50 m  2:47.76   
28  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  2:48.54   
29  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:50.42   
30  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  3:02.72   
31  45  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  3:10.11   
32  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  3:13.92   
33  337  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:21.97  RES 
34  307  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:22.43  RES 
35  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:22.94  RES 
36  75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  2:23.81  RES 
37  16  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:23.97  RES 
38  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  2:24.60  RES 
 
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
239  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  25 m  28.02   
456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  28.28   
433  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  28.66   
189  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  25 m  29.07   
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  29.08   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  29.11   
131  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  30.44   
403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  30.53   
233  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  31.33   
10  109  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  31.95   
11  445  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  31.99   
12  55  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  32.04   
13  308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  32.19   
14  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  32.76   
15  393  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  32.90   
16  159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  32.93   
17  50  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  33.44   
18  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  33.51   
19  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  34.11   
20  401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  34.34   
21  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  34.59   
22  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  34.68   
23  449  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  50 m  34.98   
24  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  35.90   
25  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  36.08   
26  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  50 m  36.20   
27  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  36.33   
28  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  36.68   
29  443  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m  36.69   
30  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  36.95   
31  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  37.38   
32  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  37.56   
33  259  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  50 m  38.09   
34  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  38.19   
35  455  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  50 m  38.42   
36  313  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  38.43   
37  133  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AY9300  50 m  38.81   
38  194  Huss Mattias  1999  SK NEPTUN  AV8999  25 m  38.83   
39  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  50 m  39.28   
40  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  39.83   
41  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m  40.78   
42  468  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  50 m  41.59   
43  410  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  42.23   
44  71  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  50 m  43.88   
 
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
256  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  1:09.96   
70  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  1:10.74   
69  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  1:11.41   
397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:11.97   
329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  1:14.67   
416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:14.96   
518  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  1:15.95   
249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:16.07   
322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  1:16.86   
10  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:17.01   
11  230  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:17.39   
12  314  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  1:17.71   
13  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  1:18.04   
14  460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  1:18.28   
15  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:18.41   
16  64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:18.42   
17  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:18.63   
18  163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:19.16   
19  388  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:19.39   
20  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  50 m  1:20.56   
21  461  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:20.66   
22  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  1:20.83   
23  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:20.91   
24  414  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:21.13   
25  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:23.06   
26  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:23.80   
27  99  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  1:24.48   
28  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:25.59   
29  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m  1:28.64   
30  149  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:30.06   
31  240  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  25 m  1:31.66   
32  447  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:33.35   
33  100  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  1:33.41   
34  208  Nykvist Clara  2000  SK NEPTUN  BC2600  25 m  1:35.21   
35  441  Gustafsson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  1:35.79   
36  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  50 m  1:38.44   
37  504  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:40.60   
38  438  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:41.86   
39  279  Ragnarsson Hannah  2000  SALA SS  BL7200  25 m  1:46.38   
40  276  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  1:48.29   
 
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:12.65   
113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  1:16.50   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:16.94   
203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  1:17.67   
337  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  50 m  1:17.92   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:18.39   
151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:18.98   
339  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:19.66   
127  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  50 m  1:20.69   
10  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:20.78   
11  179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  1:21.47   
12  66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:21.86   
13  169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:22.44   
14  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  1:23.20   
15  49  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  1:23.61   
16  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:27.00   
17  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:28.37   
18  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:28.74   
19  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:28.96   
20  387  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  1:29.73   
21  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:30.05   
22  315  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:30.41   
23  407  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:31.29   
24  310  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:32.42   
25  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:32.60   
26  16  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:33.50   
27  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m  1:34.24   
28  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:34.42   
29  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:35.13   
30  385  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  1:35.34   
31  420  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:35.59   
32  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:35.79   
33  436  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m  1:37.22   
34  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:37.37   
35  409  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:37.83   
36  196  Johansson Erik  2002  SK NEPTUN  AL6302  25 m  1:38.74   
37  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:40.44   
38  371  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:41.92   
39  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  1:42.13   
40  130  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:42.75   
41  45  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:43.72   
42  440  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  1:49.51   
43  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  1:51.26   
44  514  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  2:10.25   
45  248  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m     
 
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  4:28.87   
18  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  4:46.70   
165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:57.51   
173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  4:58.04   
83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  5:01.41   
405  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  50 m  5:05.33   
34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  5:10.96   
246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  5:11.91   
96  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  5:12.72   
10  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  5:16.96   
11  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  5:20.97   
12  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  5:30.98   
13  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  5:40.05   
14  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  5:51.55   
15  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  5:58.88   
 
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 
12 år och yngre: Kamelia Gradinarska (2001) 5:43.67 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  5:11.12   
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  5:25.92   
293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:45.77   
327  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  50 m  5:50.32   
292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  5:53.49   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  5:54.18   
289  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  5:54.73   
491  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  5:59.17   
146  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  6:00.11   
10  36  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  6:00.39   
11  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  6:00.39   
12  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  6:03.59   
13  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  6:09.46   
14  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m  6:13.28   
15  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  6:21.78   
16  236  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  50 m  6:55.33   
17  187  Ehn Filippa  2001  SK NEPTUN  AP6201  25 m  6:01.27  RES 
18  328  Kjeldsen Tilda  2001  TÄBY SIM  BK6401  50 m  6:07.63  RES 
19  207  Nordlinder Isabelle  2001  SK NEPTUN  BA1801  25 m  6:08.93  RES 
20  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m    RES 
21  395  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m    RES 
22  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m    RES 
 
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:04.46 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  1:01.01   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  1:01.85   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  50 m  1:03.02   
64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  1:03.35   
508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:03.43   
70  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  1:04.32   
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:04.35   
162  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  1:04.55   
232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  1:04.98   
10  33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:05.53   
11  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:05.87   
12  421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:06.17   
13  170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  1:06.33   
14  506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:06.47   
15  106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:07.02   
16  163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.41   
17  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  1:07.87   
18  59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  1:08.14   
19  180  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  1:09.60   
20  461  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  1:09.70   
21  460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:10.26   
22  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  1:10.87   
23  402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  1:10.88   
24  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:11.63   
25  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:12.10   
26  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:13.43   
27  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:13.62   
28  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  1:14.48   
29  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:14.84   
30  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:14.98   
31  57  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:15.43   
32  286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  50 m  1:15.54   
33  290  Kramer Tove  1999  SKÖVDE SS  AX4699  50 m  1:16.33   
34  414  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:16.49   
35  253  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  1:16.84   
36  86  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:17.83   
37  381  Conradsson Tilda  1999  VARBERG  AZ7499  25 m  1:18.58   
38  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  1:18.82   
39  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:18.89   
40  422  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:20.79   
41  178  Albinzon Alice  2000  SK NEPTUN  AY1200  25 m  1:22.24   
42  345  Sköld Gunnel  2000  TÄBY SIM  BB9600  25 m  1:23.14   
43  447  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  50 m  1:23.31   
44  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  50 m  1:24.86   
45  314  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  1:25.06   
46  434  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  1:35.60   
 
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  24.42   
123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  26.06   
229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  26.53   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  27.16   
277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  27.35   
75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  27.66   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  27.67   
66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  27.68   
274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  27.79   
10  399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  27.79   
11  126  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  28.12   
12  179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  28.16   
13  285  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  50 m  28.20   
14  105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  28.37   
15  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  28.61   
16  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  28.97   
17  169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  29.02   
18  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  29.30   
19  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  29.32   
20  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  29.37   
21  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  29.38   
22  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  29.48   
23  184  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  29.54   
24  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  50 m  29.56   
25  340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  29.66   
26  321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  29.80   
27  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  29.84   
28  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  30.01   
29  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  30.71   
30  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  31.69   
31  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  32.10   
32  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  32.45   
33  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  32.57   
34  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  32.72   
35  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  32.98   
36  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  33.10   
37  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  33.38   
38  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  33.62   
39  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  34.48   
40  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  35.12   
41  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  35.22   
42  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  35.24   
43  45  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  35.27   
44  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  35.50   
45  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  36.32   
46  130  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  50 m  36.86   
47  514  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  39.12   
48  248  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m  41.45   
49  151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  30.02  RES 
50  453  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  30.42  RES 
51  307  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  30.44  RES 
52  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  30.66  RES 
53  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  30.66  RES 
54  469  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  50 m  30.97  RES 
 
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.17 2013-09-21 
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  55.01   
245  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  56.86   
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  57.80   
115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  59.25   
457  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:00.06   
470  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  1:00.37   
121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:00.39   
160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:00.81   
252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  1:01.58   
10  74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:01.77   
11  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:02.73   
12  308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:03.22   
13  141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  1:03.43   
14  58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  1:03.51   
15  156  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  1:04.37   
16  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:04.72   
17  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  1:05.31   
18  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:06.07   
19  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:06.38   
20  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:06.73   
21  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  1:06.97   
22  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  1:07.82   
23  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:07.85   
24  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:08.66   
25  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:08.88   
26  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  1:09.41   
27  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:09.97   
28  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:10.71   
29  374  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  1:11.54   
30  67  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:12.05   
31  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:13.00   
32  324  Gunnarsson Olle  2000  TÄBY SIM  AR3500  50 m  1:13.07   
33  287  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  1:13.13   
34  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:13.84   
35  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  1:13.90   
36  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:14.59   
37  20  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:15.02   
38  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  1:15.30   
39  336  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  1:15.34   
40  157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:15.81   
41  291  Schiller Carl  1997  SKÖVDE SS  AE1197  25 m  1:15.96   
42  111  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  1:16.77   
43  455  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:17.10   
44  468  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  1:17.13   
45  241  Klingspor Alexander  1999  NKK  AG2399  50 m  1:17.30   
46  467  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:17.72   
47  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:18.47   
48  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  1:21.46   
49  259  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  50 m  1:18.23  RES 
50  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:18.83  RES 
51  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:19.04  RES 
52  410  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m  1:22.42  RES 
53  71  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  50 m  1:23.49  RES 
 
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:04.44   
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:09.36   
418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:09.66   
305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:10.85   
516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:11.28   
52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:11.42   
412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:11.46   
435  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:12.11   
342  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  1:12.20   
10  486  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:12.20   
11  42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:12.33   
12  327  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  1:12.34   
13  284  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  1:12.57   
14  283  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  1:12.60   
15  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  1:12.71   
16  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:13.48   
17  68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:14.16   
18  107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:14.18   
19  389  Lidbom Nora  2002  VARBERG  AP0202  50 m  1:14.29   
20  238  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:14.62   
21  491  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:15.22   
22  312  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  1:15.49   
23  53  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:15.52   
24  242  Lagher Hanna  2002  NKK  AP8402  25 m  1:15.80   
25  471  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:16.15   
26  275  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  1:16.17   
27  424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:16.43   
28  120  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:16.44   
29  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  1:17.24   
30  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m  1:17.56   
31  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:18.47   
32  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:18.82   
33  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:19.14   
34  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  50 m  1:19.42   
35  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  1:20.20   
36  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:21.73   
37  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:22.91   
38  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  1:23.09   
39  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m  1:23.48   
40  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:23.88   
41  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:23.94   
42  22  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  50 m  1:24.75   
43  236  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:25.37   
44  213  Wallberg Hedda  2003  SK NEPTUN  AU9203  25 m  1:27.49   
45  377  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:28.66   
46  185  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  50 m  1:30.06   
47  186  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  25 m  1:30.78   
48  244  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  1:31.17   
49  332  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  25 m  1:16.71  RES 
50  207  Nordlinder Isabelle  2001  SK NEPTUN  BA1801  25 m  1:16.93  RES 
51  30  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:17.47  RES 
52  237  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:31.64  RES 
53  212  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  1:31.65  RES 
54  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:32.07  RES 
 
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  28.88   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  29.65   
251  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  29.85   
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  29.90   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  30.32   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  30.90   
33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  30.95   
145  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  30.97   
59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  31.63   
10  509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  31.94   
11  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  32.69   
12  168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  32.70   
13  172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  32.73   
14  268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  50 m  32.82   
15  106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  32.83   
16  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  32.90   
17  318  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  25 m  33.09   
18  90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  33.23   
19  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  33.37   
20  116  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  33.55   
21  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  33.61   
22  319  Edlund Sofia  1998  TÄBY SIM  AI0498  25 m  33.63   
23  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  33.64   
24  388  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  33.81   
25  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  33.86   
26  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  34.13   
27  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  34.18   
28  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  34.41   
29  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  34.62   
30  15  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  35.05   
31  142  Schöön Linnea  1998  KUNGÄLV  AW0698  25 m  35.28   
32  383  Gustafsson Linnéa  1999  VARBERG  BK0299  25 m  35.34   
33  62  Kaldrup Linnea  1996  GÖTEBORG  AH9896  25 m  35.65   
34  322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  35.73   
35  304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  35.87   
36  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  35.97   
37  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  36.40   
38  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  36.45   
39  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  36.56   
40  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  36.87   
41  462  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  36.89   
42  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  50 m  37.70   
43  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  37.78   
44  381  Conradsson Tilda  1999  VARBERG  AZ7499  25 m  38.50   
45  57  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  38.65   
46  504  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  39.85   
47  434  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  39.94   
48  438  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  40.40   
49  149  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  40.67  RES 
50  208  Nykvist Clara  2000  SK NEPTUN  BC2600  25 m  40.93  RES 
51  441  Gustafsson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  40.97  RES 
52  276  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  43.43  RES 
53  240  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  50 m  44.36  RES 
 
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  2:03.75   
398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:06.63   
417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  2:11.94   
173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:16.84   
311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:17.98   
165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.12   
50  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:25.29   
150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:26.66   
171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:32.03   
10  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  2:36.92   
11  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:53.44   
12  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:56.23   
13  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m     
 
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko 
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 2:45.25 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
158  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:30.79   
293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:46.36   
446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  2:46.67   
181  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  50 m  2:53.67   
Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  50 m  2:55.57   
288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  2:55.91   
187  Ehn Filippa  2001  SK NEPTUN  AP6201  50 m  2:59.75   
117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  3:00.43   
89  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  3:02.12   
10  491  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  3:09.77   
11  376  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  25 m  3:17.92   
12  87  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  50 m  3:20.67   
13  382  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  3:36.73   
14  17  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  50 m  3:42.64   
15  375  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  3:51.12   
16  26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m     
17  41  Lundén Ida  2002  GÄVLE SS  AW0602  25 m     
18  144  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m     
19  182  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m     
20  326  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m     
21  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m     
22  471  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m     
23  496  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m     
24  507  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m     
 
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:52.92 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
476  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  3:45.74   
264  Nkk Herrar Lag 1  NKK    25 m  3:46.55   
428  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:52.04   
176  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  4:01.23   
363  Täby Sim Herrar Lag 1  97  TÄBY SIM    25 m  4:07.19   
80  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:10.00   
265  Nkk Herrar Lag 2  NKK    25 m  4:11.07   
479  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  4:11.15   
177  Mass Herrar Lag 2  1988  MASS    25 m  4:12.32   
10  364  Täby Sim Herrar Lag 2  97  TÄBY SIM    25 m  4:20.12   
11  429  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:21.69   
12  81  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:29.00   
13  481  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  4:32.44   
14  82  Göteborg Herrar 3  GÖTEBORG    25 m  4:39.00   
15  224  SK Neptun Herrar Lag 1  SK NEPTUN    25 m  4:40.00   
16  531  Katrineholms SS  KATRINEHOL    25 m  4:40.00   
17  282  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  4:43.30   
18  368  Täby Sim Herrar Lag 3  98  TÄBY SIM    25 m  4:46.57   
19  29  SK Ena Herrar  SK ENA    25 m  4:47.24   
20  267  Nkk Herrar Lag 3  NKK    25 m  4:49.80   
21  369  Täby Sim Herrar Lag 4  2000  TÄBY SIM    25 m  4:56.59   
22  102  Karlskoga 1  KARLSKO SF    25 m  5:03.73   
23  225  SK Neptun Herrar Lag 2  SK NEPTUN    25 m  5:10.00   
24  529  Strängnäs Herrar  2003  STRÄNGNÄS    25 m  5:30.66   
25  11  Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  12.07   
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  12.37   
59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  12.42   
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  12.51   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  12.53   
161  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  12.58   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  12.62   
33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  12.67   
508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  12.73   
10  510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  12.87   
11  69  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  12.93   
12  164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  13.00   
13  232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  13.05   
14  268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  13.45   
15  506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  13.50   
16  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  13.56   
17  162  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  13.71   
18  329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  13.75   
19  435  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  13.78   
20  116  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  13.81   
21  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  13.84   
22  90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  13.86   
23  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  13.87   
24  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  13.88   
25  518  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  13.93   
26  318  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  25 m  13.95   
27  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  13.96   
28  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  14.21   
29  424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  14.22   
30  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  14.23   
31  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  14.25   
32  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  14.31   
33  283  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  14.34   
34  305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  14.43   
35  491  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  14.46   
36  19  Magnusson Tova  2002  SK ENA  AC5802  25 m  14.47   
37  412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  14.49   
38  107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  14.62   
39  414  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  14.63   
40  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  14.64   
41  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  14.64   
42  422  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  14.64   
43  304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  14.66   
44  452  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  14.70   
45  498  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  14.71   
46  434  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  25 m  14.76   
47  15  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  14.79   
48  24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  14.79   
49  230  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  14.83   
50  486  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  14.84   
51  418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  14.86   
52  117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  14.88   
53  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  14.99   
54  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  15.01   
55  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  15.01   
56  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  15.03   
57  441  Gustafsson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  15.04   
58  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  15.10   
59  484  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  15.15   
60  442  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  15.18   
61  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  15.24   
62  88  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  15.25   
63  471  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  15.31   
64  110  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  15.45   
65  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  15.47   
66  507  Bäckström Saga  2002  STRÄNGNÄS  AD9202  25 m  15.47   
67  462  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  15.56   
68  496  Sebelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  15.58   
69  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  15.62   
70  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  15.71   
71  22  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  15.76   
72  120  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  15.76   
73  493  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  15.76   
74  89  Granlund Linn  2001  KARLSKO SF  AM3801  25 m  15.77   
75  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  15.79   
76  207  Nordlinder Isabelle  2001  SK NEPTUN  BA1801  25 m  15.94   
77  389  Lidbom Nora  2002  VARBERG  AP0202  25 m  15.98   
78  86  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  16.08   
79  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  16.08   
80  450  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  16.15   
81  466  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  16.17   
82  504  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  16.37   
83  459  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  25 m  16.45   
84  284  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  16.47   
85  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  16.55   
86  236  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  16.64   
87  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  16.78   
88  42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  16.92   
89  13  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m  16.98   
90  100  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  17.04   
91  511  Idesten Anna  2001  STRÄNGNÄS  AX1801  25 m  17.06   
92  237  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  17.14   
93  244  Lovinge Ellen  2004  NKK  AC6204  25 m  17.19   
94  17  Johansson Alice  2003  SK ENA  AJ0603  25 m  17.57   
95  438  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  17.58   
96  520  Tshibanda Emilia  2004  STRÄNGNÄS  AL2404  25 m  17.62   
97  243  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  17.64   
98  139  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  25 m  17.69   
99  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  17.75   
100  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  17.84   
101  492  Lundström Frida  2002  HK SIM  BA2602  25 m  17.90   
102  242  Lagher Hanna  2002  NKK  AP8402  25 m  17.97   
103  134  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  18.00   
104  144  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  25 m  18.22   
105  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  18.33   
106  372  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  18.35   
107  447  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  18.55   
108  26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m  18.63   
109  152  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  18.68   
110  Larsson Emma  2002  BORLÄNGE  AY0602  25 m  18.84   
111  380  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  25 m  19.67   
112  377  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  19.68   
113  375  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  19.74   
114  392  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  19.79   
115  497  Sobotka Felicia  2005  HK SIM  AQ2805  25 m  20.57   
116  147  Hill Lisen  2002  SS MORA  AB4802  25 m  21.05   
117  212  Wainikka Anna  2004  SK NEPTUN  AP7804  25 m  21.12   
118  490  Larsson Linnea  2005  HK SIM  AM9205  25 m  21.23   
119  250  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  21.85   
120  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  22.23   
121  485  Jacobsson Tyra  2005  HK SIM  AB0805  25 m  24.59   
122  137  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  25 m  25.27   
123  149  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  29.92   
124  62  Kaldrup Linnea  1996  GÖTEBORG  AH9896  25 m  31.96   
125  Falk Anna  2001  BORLÄNGE  BN9401  25 m     
126  Hoppstadius Anna  2001  BORLÄNGE  BT3401  25 m     
127  36  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m     
128  37  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m     
129  73  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m     
130  97  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m     
131  99  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m     
132  132  Antonsson Malva  2002  KUNGÄLV  BU5402  25 m     
133  142  Schöön Linnea  1998  KUNGÄLV  AW0698  25 m     
134  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m     
135  178  Albinzon Alice  2000  SK NEPTUN  AY1200  25 m     
136  180  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m     
137  181  Bekkewold Amanda  2001  SK NEPTUN  BM3401  25 m     
138  182  Bladin Sophie  2002  SK NEPTUN  BF5202  25 m     
139  183  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m     
140  185  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m     
141  186  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  25 m     
142  187  Ehn Filippa  2001  SK NEPTUN  AP6201  25 m     
143  188  Eriksson Lilly  2004  SK NEPTUN  AS1604  25 m     
144  190  Gottberg Lova  2003  SK NEPTUN  BH5403  25 m     
145  191  Grähs Elin  2004  SK NEPTUN  BD4204  25 m     
146  193  Hall Nina  2004  SK NEPTUN  AP0804  25 m     
147  195  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m     
148  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m     
149  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m     
150  202  Martinsson Ester  2002  SK NEPTUN  BO3802  25 m     
151  204  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m     
152  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m     
153  208  Nykvist Clara  2000  SK NEPTUN  BC2600  25 m     
154  210  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m     
155  211  Tiselius Anna  2002  SK NEPTUN  BK7402  25 m     
156  213  Wallberg Hedda  2003  SK NEPTUN  AU9203  25 m     
157  214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m     
158  215  Wihk Embla  2002  SK NEPTUN  BD9602  25 m     
159  235  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m     
160  240  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  25 m     
161  255  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m     
162  280  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m     
163  314  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m     
164  322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m     
165  326  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m     
166  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m     
167  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m     
168  376  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  25 m     
169  381  Conradsson Tilda  1999  VARBERG  AZ7499  25 m     
170  382  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  25 m     
171  384  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  25 m     
172  394  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  25 m     
173  395  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  25 m     
174  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m     
175  488  Larsson Ebba  2003  HK SIM  BO3603  25 m     
176  495  Rye Carla  2004  HK SIM  BC7604  25 m     
 
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  10.10   
448  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  10.39   
141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  10.92   
433  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  11.00   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  11.05   
260  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  11.07   
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  11.10   
323  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  11.16   
189  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  25 m  11.25   
10  233  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  11.26   
11  109  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  11.32   
12  140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  11.39   
13  239  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  25 m  11.48   
14  166  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  11.61   
15  245  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  11.66   
16  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  11.70   
17  252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  11.73   
18  269  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  11.86   
19  401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  11.86   
20  464  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  11.88   
21  445  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  11.89   
22  456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  11.96   
23  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  12.06   
24  123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  12.17   
25  470  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  12.19   
26  131  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  12.34   
27  18  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  12.38   
28  457  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  12.51   
29  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  12.68   
30  156  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  12.71   
31  138  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  12.84   
32  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  12.88   
33  403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  12.93   
34  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  12.98   
35  96  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  13.00   
36  311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  13.00   
37  126  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  13.02   
38  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  13.17   
39  124  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  13.19   
40  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  13.25   
41  313  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  13.31   
42  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  13.32   
43  20  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  13.34   
44  449  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  13.48   
45  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  13.57   
46  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  13.69   
47  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  13.84   
48  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  13.84   
49  467  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  13.85   
50  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  13.96   
51  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  13.97   
52  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  14.07   
53  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  14.12   
54  374  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  14.14   
55  443  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m  14.15   
56  455  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  14.17   
57  339  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  14.23   
58  133  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AY9300  25 m  14.32   
59  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  14.74   
60  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m  14.87   
61  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  14.89   
62  469  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  14.96   
63  468  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  15.13   
64  453  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  15.14   
65  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m  15.17   
66  111  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  15.29   
67  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  15.34   
68  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  15.36   
69  465  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  15.41   
70  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  15.49   
71  378  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  25 m  15.56   
72  127  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  15.86   
73  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  15.86   
74  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  16.04   
75  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  16.08   
76  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  16.21   
77  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  16.37   
78  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  16.38   
79  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  16.48   
80  229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  16.48   
81  409  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  16.65   
82  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  16.72   
83  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  16.84   
84  430  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  17.04   
85  387  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  25 m  17.19   
86  514  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  17.46   
87  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  17.48   
88  40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  17.51   
89  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  17.68   
90  440  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  17.78   
91  285  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  25 m  17.79   
92  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  18.24   
93  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  18.31   
94  379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  18.57   
95  259  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  18.69   
96  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  18.94   
97  278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  19.70   
98  151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  20.38   
99  45  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  20.55   
100  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  20.83   
101  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  21.26   
102  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  21.27   
103  371  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  21.64   
104  241  Klingspor Alexander  1999  NKK  AG2399  25 m  23.18   
105  385  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  25 m  23.93   
106  Gustavsson Elias  2002  BORLÄNGE  AR2702  25 m  24.74   
107  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m     
108  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m     
109  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m     
110  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m     
111  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m     
112  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m     
113  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m     
114  179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m     
115  194  Huss Mattias  1999  SK NEPTUN  AV8999  25 m     
116  196  Johansson Erik  2002  SK NEPTUN  AL6302  25 m     
117  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m     
118  203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m     
119  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m     
120  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  25 m     
121  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m     
122  274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m     
123  308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m     
124  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m     
125  320  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  25 m     
126  336  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m     
127  393  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m     
128  410  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m     
129  420  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m     
130  436  Danqi Adrijan  2002  ÖSA  AS2502  25 m     
131  437  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m     
132  483  Eriksson David  2004  HK SIM  AO2104  25 m     
 
Gren 20, 200m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:21.26   
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:21.31   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  2:21.61   
70  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  2:21.82   
256  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  2:22.50   
397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:23.40   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  2:23.91   
506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  2:25.95   
33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  2:27.28   
10  163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:28.01   
11  170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:30.21   
12  416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:30.88   
13  106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:31.45   
14  461  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:32.36   
15  460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:32.65   
16  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  2:32.90   
17  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  2:34.84   
18  329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  2:34.86   
19  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:36.26   
20  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:36.37   
21  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:37.16   
22  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  2:37.66   
23  322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  2:37.71   
24  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:37.89   
25  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  2:38.17   
26  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  2:39.32   
27  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  50 m  2:39.97   
28  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  2:40.82   
29  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:41.32   
30  286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  25 m  2:41.38   
31  331  Kuhry Zhanna  1998  TÄBY SIM  BF4698  25 m  2:42.41   
32  402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m     
33  518  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  2:43.44  RES 
34  314  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  2:43.75  RES 
35  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:43.76  RES 
36  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  2:44.11  RES 
37  422  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  2:45.53  RES 
38  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m  2:46.49  RES 
 
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Adam Albringer (1999) 2:17.17 2013-09-21 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:13.15   
229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:23.19   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:23.85   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  2:28.42   
277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  2:29.82   
123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  2:30.09   
169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:30.22   
179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  2:33.96   
105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:34.28   
10  274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  2:35.96   
11  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  2:35.97   
12  203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  2:36.62   
13  75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  2:36.90   
14  339  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:37.18   
15  66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  2:39.86   
16  310  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:39.95   
17  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  2:49.84   
18  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:50.62   
19  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  2:55.97   
20  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:56.25   
21  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  2:57.32   
22  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  2:58.01   
23  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  2:59.73   
24  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  2:59.88   
25  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  3:02.55   
26  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  3:03.65   
27  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  3:04.08   
28  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  3:18.73   
29  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  3:21.39   
30  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  3:23.75   
31  130  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m     
32  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m     
33  278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:41.08  RES 
34  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:41.94  RES 
35  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  2:41.99  RES 
36  340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:42.27  RES 
37  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  2:42.68  RES 
38  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  50 m  2:42.83  RES 
 
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 3:56.88 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  3:48.52   
417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:00.22   
398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:05.40   
160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  4:08.29   
83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  4:19.61   
301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  4:24.12   
58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  4:24.80   
313  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  4:26.11   
112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  4:26.34   
10  303  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  4:27.89   
11  165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:28.48   
12  166  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  4:29.90   
13  173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  4:30.43   
14  67  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  4:35.20   
15  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  4:36.98   
16  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  4:58.29   
17  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  4:36.17  RES 
18  96  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  4:36.45  RES 
19  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  4:41.65  RES 
20  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  4:42.22  RES 
21  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  4:42.60  RES 
22  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  50 m  4:42.75  RES 
 
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 
12 år och yngre: Emelie Hellgren (2001) 4:57.19 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  4:36.84   
423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  4:37.17   
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  4:39.97   
158  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  4:42.55   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  4:43.39   
30  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:45.18   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  4:51.49   
418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  4:51.70   
293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:00.55   
10  117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  5:05.88   
11  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  5:14.44   
12  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  50 m  5:14.77   
13  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  5:17.60   
14  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  5:18.62   
15  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  5:19.23   
16  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  50 m  5:23.24   
17  305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  4:53.46  RES 
18  327  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  4:56.15  RES 
19  53  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  4:57.76  RES 
20  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  5:23.50  RES 
21  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  5:25.49  RES 
22  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  5:28.43  RES 
 
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  26.02   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  26.39   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  26.47   
161  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  26.56   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  26.57   
59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  26.63   
145  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  27.01   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  27.11   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  27.13   
10  508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  27.13   
11  69  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  27.24   
12  33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  27.35   
13  232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  27.54   
14  256  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  27.63   
15  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  28.02   
16  168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  28.08   
17  162  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  28.20   
18  64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  28.22   
19  506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  28.28   
20  318  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  50 m  28.37   
21  397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  28.55   
22  329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  28.56   
23  388  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  28.56   
24  172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  28.60   
25  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  28.62   
26  106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  28.63   
27  331  Kuhry Zhanna  1998  TÄBY SIM  BF4698  25 m  28.67   
28  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  28.83   
29  268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  28.98   
30  230  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  29.02   
31  116  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  29.09   
32  319  Edlund Sofia  1998  TÄBY SIM  AI0498  25 m  29.17   
33  416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  29.28   
34  57  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  29.40   
35  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  29.50   
36  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  29.68   
37  518  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  29.89   
38  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  29.93   
39  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  29.94   
40  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  29.99   
41  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  50 m  30.03   
42  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  30.16   
43  195  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  30.21   
44  204  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  30.35   
45  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  50 m  30.37   
46  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m  30.44   
47  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  30.48   
48  15  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  30.72   
49  62  Kaldrup Linnea  1996  GÖTEBORG  AH9896  25 m  29.31  RES 
50  304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  50 m  29.32  RES 
51  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  29.52  RES 
52  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  30.72  RES 
53  290  Kramer Tove  1999  SKÖVDE SS  AX4699  25 m  30.84  RES 
54  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  31.27  RES 
 
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:17.34 2013-09-21 
15 - 16 år: Hannes Hjärne (1997) 2:31.41 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:12.24   
403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:21.58   
239  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  25 m  2:25.79   
405  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:26.26   
159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  2:27.94   
18  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  2:32.04   
456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  2:35.06   
157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  2:38.56   
34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  2:40.78   
10  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:41.51   
11  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:42.11   
12  50  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  2:43.08   
13  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  2:45.16   
14  393  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  2:46.98   
15  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:49.23   
16  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  2:51.16   
17  449  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  2:55.06   
18  133  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AY9300  25 m  3:04.54   
19  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m  3:12.33   
20  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m     
21  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m     
 
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:41.19 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  2:43.47   
107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  2:44.98   
243  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:46.82   
406  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  2:47.98   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:50.10   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:50.31   
305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:52.40   
424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  50 m  2:52.52   
42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:53.34   
10  459  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  2:54.19   
11  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  2:56.12   
12  372  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:56.78   
13  349  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  2:57.90   
14  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:58.61   
15  52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  2:59.62   
16  293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  3:00.34   
17  498  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  3:00.39   
18  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  3:00.40   
19  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  3:00.47   
20  146  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  3:01.90   
21  53  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  3:02.12   
22  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  3:10.35   
23  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  50 m  3:15.57   
24  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  3:15.78   
25  377  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  3:17.72   
26  395  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  3:21.13   
27  392  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  3:28.14   
28  237  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  3:34.52   
29  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  50 m  3:38.13   
30  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  3:49.99   
31  134  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  50 m  3:50.36   
32  26  Walldén Malvina  2005  SK ENA  AB1205  25 m     
33  88  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:03.78  RES 
34  289  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  3:06.74  RES 
35  466  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  3:08.36  RES 
36  13  Budden Alicia  2004  SK ENA  AA5404  25 m    RES 
37  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m    RES 
38  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m    RES 
 
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 8:55.19 2013-09-21 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  9:02.75   
304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  9:23.12   
170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  9:33.96   
402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  9:59.03   
90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  10:13.06   
32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  10:40.81   
290  Kramer Tove  1999  SKÖVDE SS  AX4699  50 m  10:43.28   
286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  25 m  10:48.81   
345  Sköld Gunnel  2000  TÄBY SIM  BB9600  25 m  10:53.53  RES 
10  381  Conradsson Tilda  1999  VARBERG  AZ7499  25 m  11:09.07  RES 
11  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m  11:12.07  RES 
12  86  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  11:15.56  RES 
13  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  11:17.58  RES 
14  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m    RES 
 
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  59.07   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:05.21   
277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:05.31   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  1:06.01   
105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m  1:09.51   
454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:09.68   
274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  1:09.72   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:10.71   
340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:10.96   
10  179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  1:11.74   
11  203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  1:11.94   
12  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:12.89   
13  278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:14.15   
14  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  1:15.92   
15  285  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  50 m  1:16.00   
16  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:16.14   
17  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:16.39   
18  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  1:16.67   
19  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:16.71   
20  407  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:17.54   
21  151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:17.71   
22  371  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  25 m  1:21.12   
23  420  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:21.27   
24  72  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  1:21.49   
25  307  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  50 m  1:22.56   
26  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:22.99   
27  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:23.93   
28  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  1:23.94   
29  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  1:24.86   
30  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:25.24   
31  127  Malmberg Anders  2002  KATRINEHOL  AS4902  25 m  1:26.39   
32  315  Bergström Alexander  2002  TÄBY SIM  AP2502  25 m  1:26.51   
33  321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:26.92   
34  409  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  50 m  1:26.92   
35  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:27.06   
36  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:28.89   
37  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:30.51   
38  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:31.73   
39  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  50 m  1:32.49   
40  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  50 m  1:36.10   
41  453  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:36.61   
42  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  1:46.44   
43  440  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  50 m  1:53.64   
44  31  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:56.87   
45  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m     
46  123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m     
47  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m     
48  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m     
49  337  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m     
 
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.07   
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  56.46   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  56.82   
433  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  57.35   
252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  59.28   
109  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:00.68   
456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  1:00.82   
530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  1:00.98   
448  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  1:01.39   
10  260  Wåhlin Mikael  1989  NKK  AI9589  25 m  1:01.47   
11  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  1:01.54   
12  140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:02.28   
13  74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  1:02.70   
14  401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:03.01   
15  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:03.31   
16  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:04.28   
17  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:05.27   
18  311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  1:05.93   
19  159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:07.70   
20  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:08.14   
21  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  1:08.30   
22  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:08.37   
23  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  1:08.41   
24  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  1:08.72   
25  131  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  25 m  1:09.07   
26  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  1:09.28   
27  403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:09.30   
28  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  1:09.46   
29  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:09.55   
30  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:10.79   
31  157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:10.98   
32  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:11.02   
33  58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  1:11.46   
34  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:11.46   
35  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:11.87   
36  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:11.99   
37  449  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:12.76   
38  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  1:13.01   
39  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:13.22   
40  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  1:13.64   
41  455  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:13.86   
42  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  1:14.19   
43  259  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  1:14.22   
44  291  Schiller Carl  1997  SKÖVDE SS  AE1197  25 m  1:14.58   
45  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:14.93   
46  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:15.19   
47  65  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  1:15.20   
48  194  Huss Mattias  1999  SK NEPTUN  AV8999  25 m  1:15.62   
49  467  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  25 m  1:16.85  RES 
50  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:17.17  RES 
51  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:17.76  RES 
52  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:18.17  RES 
53  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  1:18.43  RES 
54  343  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  1:20.28  RES 
 
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  2:17.22   
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  2:19.73   
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:21.42   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  2:25.01   
163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  2:26.16   
172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  2:26.26   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  2:26.45   
350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  2:30.79   
268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  2:31.98   
10  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  2:33.79   
11  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  2:33.93   
12  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:34.66   
13  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  2:37.38   
14  322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  2:37.78   
15  460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  2:37.78   
16  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  2:38.15   
17  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  2:41.91   
18  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  2:43.37   
19  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  2:44.17   
20  383  Gustafsson Linnéa  1999  VARBERG  BK0299  25 m  2:45.30   
21  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  2:49.24   
22  462  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  2:49.58   
23  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  2:49.61   
24  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  2:51.00   
 
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:19.61   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  2:21.48   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:26.66   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  2:29.67   
169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  2:29.80   
75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  2:31.42   
126  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:34.94   
66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  2:38.47   
321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:39.01   
10  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  2:39.94   
11  310  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:40.61   
12  72  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  2:41.45   
13  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  2:41.64   
14  278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  2:46.80   
15  184  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  25 m  2:50.27   
16  49  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  2:51.88   
17  16  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  2:55.25   
18  420  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  2:55.25   
19  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  2:57.79   
20  469  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  2:58.30   
21  334  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  3:00.51   
22  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  50 m  3:04.98   
23  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  50 m  3:11.58   
24  440  Forsström William  2002  ÖSA  AM0902  25 m  3:37.82   
25  31  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  50 m  3:45.11   
26  352  von Goës Axel  2002  TÄBY SIM  AP1502  25 m     
27  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m     
 
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
189  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  25 m  23.53   
448  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  25 m  24.40   
233  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  24.67   
141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  25.31   
433  Calleberg Björn C-G  1981  ÖSA  AA1581  25 m  25.36   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  25.41   
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  25.88   
245  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  25.97   
470  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  50 m  26.20   
10  239  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  25 m  26.27   
11  140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  26.29   
12  530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  26.41   
13  456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  26.49   
14  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  26.83   
15  74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  26.96   
16  457  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  27.04   
17  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  27.12   
18  417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  27.27   
19  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  27.35   
20  166  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  27.44   
21  323  Ghahestani Shervin  1997  TÄBY SIM  AP5997  25 m  27.55   
22  138  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  28.29   
23  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  28.42   
24  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  28.43   
25  50  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  25 m  28.44   
26  311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  28.49   
27  353  Åberg William  1997  TÄBY SIM  AF1597  25 m  28.50   
28  269  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  28.64   
29  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  50 m  28.74   
30  308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  50 m  28.96   
31  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  29.00   
32  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  29.09   
33  171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  29.55   
34  320  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  25 m  29.58   
35  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  29.91   
36  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  29.93   
37  403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  29.95   
38  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  50 m  29.99   
39  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  30.10   
40  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  30.26   
41  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  30.38   
42  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  30.42   
43  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  50 m  30.98   
44  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  31.05   
45  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  50 m  31.18   
46  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  31.21   
47  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  31.53   
48  111  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  50 m  31.72   
49  55  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  28.88  RES 
50  65  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  50 m  29.47  RES 
51  303  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  50 m  29.75  RES 
52  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  31.77  RES 
53  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  31.79  RES 
54  194  Huss Mattias  1999  SK NEPTUN  AV8999  50 m  31.83  RES 
 
Gren 33, 4X100m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Damer 1 (1988) 3:52.76 2012-09-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  3:54.00   
523  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  3:55.78   
261  Nkk Damer Lag 1  NKK    25 m  3:56.49   
425  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  3:58.89   
174  Mass Damer Lag 1  1988  MASS    25 m  4:02.87   
78  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:05.00   
175  Mass Damer Lag 2  1988  MASS    25 m  4:09.12   
524  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  4:09.44   
427  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:12.34   
10  355  Täby Sim Damer Lag 1  97  TÄBY SIM    25 m  4:12.42   
11  79  Göteborg Damer 3  GÖTEBORG    25 m  4:15.00   
12  472  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:17.84   
13  262  Nkk Damer Lag 2  NKK    25 m  4:19.18   
14  356  Täby Sim Damer Lag 2  99  TÄBY SIM    25 m  4:20.31   
15  102  Karlskoga 1  KARLSKO SF    25 m  4:20.44   
16  281  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  4:24.70   
17  297  Skövde SS Damer  2003  SKÖVDE SS    25 m  4:26.69   
18  358  Täby Sim Damer Lag 3  2000  TÄBY SIM    25 m  4:27.38   
19  263  Nkk Damer Lag 3  NKK    25 m  4:28.25   
20  217  SK Neptun Damer Lag 1  SK NEPTUN    25 m  4:30.00   
21  27  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  4:31.79   
22  361  Täby Sim Damer Lag 5  98  TÄBY SIM    25 m  4:33.57   
23  360  Täby Sim Damer Lag 4  99  TÄBY SIM    25 m  4:33.89   
24  501  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  4:34.96   
25  475  Ösa Damer Lag 3  ÖSA    25 m  4:36.01   
26  218  SK Neptun Damer Lag 2  SK NEPTUN    25 m  4:40.00   
27  473  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:40.51   
28  103  Karlskoga 2  KARLSKO SF    25 m  4:44.73   
29  219  SK Neptun Damer Lag 3  SK NEPTUN    25 m  4:55.00   
30  28  SK Ena Damer 2  SK ENA    25 m  5:03.96   
31  104  Karlskoga 3  KARLSKO SF    25 m  5:04.71   
32  220  SK Neptun Damer Lag 4  SK NEPTUN    25 m  5:10.00   
33  221  SK Neptun Damer Lag 5  SK NEPTUN    25 m  5:25.00   
34  502  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  5:28.23   
35  222  SK Neptun Damer Lag 6  SK NEPTUN    25 m  5:40.00   
36  223  SK Neptun Damer Lag 7  SK NEPTUN    25 m  5:50.00   
37  503  Hk Sim Damer 3  2001  HK SIM    25 m  6:39.39   
38  10  Borlänge Damer [2001]  2001  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar Öppe 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:35.77 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
476  Ösa Herrar  ÖSA    25 m  3:27.52   
264  Nkk Herrar Lag 1  NKK    25 m  3:29.53   
428  Västerås Herrar  VÄSTERÅS    25 m  3:32.42   
80  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  3:37.00   
176  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  3:38.45   
363  Täby Sim Herrar Lag 1  97  TÄBY SIM    25 m  3:45.30   
479  Ösa Herrar Lag 2  ÖSA    25 m  3:48.45   
177  Mass Herrar Lag 2  1988  MASS    25 m  3:49.65   
265  Nkk Herrar Lag 2  NKK    25 m  3:49.69   
10  366  Täby Sim Herrar Lag 2  98  TÄBY SIM    25 m  3:57.36   
11  224  SK Neptun Herrar Lag 1  SK NEPTUN    25 m  4:00.00   
12  81  Göteborg Herrar 2  GÖTEBORG    25 m  4:01.00   
13  282  Sala SS Herrar Lag 1  SALA SS    25 m  4:01.05   
14  481  Ösa Herrar Lag 3  ÖSA    25 m  4:05.46   
15  367  Täby Sim Herrar Lag 3  2000  TÄBY SIM    25 m  4:08.03   
16  429  Västerås Herrar Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:09.04   
17  82  Göteborg Herrar 3  GÖTEBORG    25 m  4:11.00   
18  29  SK Ena Herrar  SK ENA    25 m  4:11.45   
19  267  Nkk Herrar Lag 3  NKK    25 m  4:19.09   
20  370  Täby Sim Herrar Lag 4  2001  TÄBY SIM    25 m  4:19.88   
21  102  Karlskoga 1  KARLSKO SF    25 m  4:27.68   
22  225  SK Neptun Herrar Lag 2  SK NEPTUN    25 m  4:30.00   
23  529  Strängnäs Herrar  2003  STRÄNGNÄS    25 m  4:44.62   
24  11  Borlänge Herr Små Stora  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  55.93   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  57.58   
161  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  25 m  57.79   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  58.05   
59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  58.12   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  58.14   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  58.28   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  58.78   
232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  58.93   
10  64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  59.04   
11  69  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  59.07   
12  145  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  59.20   
13  162  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  25 m  59.26   
14  508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.39   
15  168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  59.69   
16  172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:00.60   
17  33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:00.65   
18  506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:00.67   
19  397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:01.42   
20  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:01.53   
21  329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  1:01.53   
22  304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:01.69   
23  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  1:01.73   
24  163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:02.08   
25  57  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  1:02.26   
26  299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  25 m  1:02.30   
27  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:02.35   
28  268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:02.44   
29  90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:02.50   
30  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  1:02.55   
31  416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:02.99   
32  318  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  50 m  1:03.10   
33  331  Kuhry Zhanna  1998  TÄBY SIM  BF4698  25 m  1:03.40   
34  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:03.53   
35  116  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:03.59   
36  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  1:03.98   
37  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  1:04.39   
38  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  1:04.46   
39  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:04.78   
40  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:04.87   
41  204  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  1:05.02   
42  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  1:05.13   
43  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:05.42   
44  195  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  1:05.53   
45  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:05.75   
46  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  1:05.84   
47  230  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  25 m  1:05.86   
48  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:06.02   
49  402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  1:04.40  RES 
50  319  Edlund Sofia  1998  TÄBY SIM  AI0498  25 m  1:05.95  RES 
51  62  Kaldrup Linnea  1996  GÖTEBORG  AH9896  50 m  1:06.10  RES 
52  286  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  25 m  1:06.30  RES 
53  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:06.50  RES 
54  15  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  1:07.29  RES 
 
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  53.07   
277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  57.08   
123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  57.36   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  58.43   
274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  59.74   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  59.87   
179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  1:00.26   
66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:00.58   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:00.62   
10  75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:01.10   
11  105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:01.78   
12  339  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  1:01.99   
13  340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:02.19   
14  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:02.93   
15  454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:03.17   
16  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  50 m  1:03.29   
17  126  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:03.32   
18  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m  1:03.35   
19  285  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  50 m  1:03.78   
20  321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:04.25   
21  184  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  1:04.43   
22  337  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:04.97   
23  310  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:04.99   
24  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:05.26   
25  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:05.30   
26  307  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  1:05.67   
27  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:06.30   
28  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  1:06.80   
29  247  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  25 m  1:08.02   
30  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:10.67   
31  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  1:10.79   
32  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:11.40   
33  373  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  25 m  1:12.50   
34  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:13.34   
35  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:13.89   
36  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:14.04   
37  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:14.77   
38  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m  1:15.29   
39  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:15.37   
40  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:15.39   
41  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:16.13   
42  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  1:17.73   
43  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:17.99   
44  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:20.55   
45  130  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:22.60   
46  45  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  1:24.13   
47  514  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  1:25.30   
48  248  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m     
49  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:05.99  RES 
50  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  1:06.61  RES 
51  151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:07.46  RES 
52  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:08.03  RES 
53  407  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:08.08  RES 
54  49  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  1:08.10  RES 
 
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar 
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  1:46.83   
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:47.90   
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:49.47   
417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:53.90   
115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  1:55.44   
109  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:56.65   
398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:57.62   
160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:57.74   
464  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:59.18   
10  140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  1:59.52   
11  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  2:02.42   
12  138  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  2:03.37   
13  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:03.96   
14  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:04.48   
15  313  Barnå Gustav  1999  TÄBY SIM  AS6199  25 m  2:04.84   
16  165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:06.02   
17  58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  2:06.87   
18  173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:07.19   
19  303  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  25 m  2:07.93   
20  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  50 m  2:08.16   
21  67  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  2:09.16   
22  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:10.21   
23  156  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  2:11.68   
24  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  2:11.76   
25  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  2:11.78   
26  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  2:12.05   
27  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  2:13.15   
28  171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  2:13.17   
29  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:13.86   
30  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  2:14.63   
31  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  2:20.25   
32  343  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  50 m  2:20.31   
33  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  2:15.37  RES 
34  336  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  50 m  2:16.54  RES 
35  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  2:16.80  RES 
36  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  2:18.77  RES 
37  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  2:19.08  RES 
38  65  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  2:30.34  RES 
 
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 2:21.71 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:11.42   
423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:11.57   
30  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:13.48   
158  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  2:14.37   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:15.69   
406  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:18.91   
24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:20.63   
305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:20.89   
293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:22.33   
10  42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:22.36   
11  283  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  2:23.21   
12  97  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  2:23.22   
13  326  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  50 m  2:23.23   
14  117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  2:24.63   
15  327  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:25.03   
16  342  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  2:25.09   
17  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  2:25.69   
18  36  Carlsson Elina  2001  GÄVLE SS  AS5801  25 m  2:26.99   
19  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  2:27.01   
20  435  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  50 m  2:27.12   
21  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  2:28.04   
22  284  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  2:28.97   
23  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:29.88   
24  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:30.80   
25  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  50 m  2:31.04   
26  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  50 m  2:31.16   
27  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:33.93   
28  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:33.97   
29  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  2:34.88   
30  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  2:35.16   
31  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  2:35.68   
32  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  2:35.71   
33  37  Florén Clara  2002  GÄVLE SS  AL6202  25 m  2:27.41  RES 
34  275  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  2:27.61  RES 
35  341  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:28.06  RES 
36  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:35.92  RES 
37  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  2:39.03  RES 
38  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  2:41.37  RES 
 
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 33.95 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
256  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  25 m  32.64   
69  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  25 m  32.88   
33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  32.97   
70  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  33.42   
397  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  33.79   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  34.69   
331  Kuhry Zhanna  1998  TÄBY SIM  BF4698  25 m  34.83   
510  Gustafsson Rebecka  1998  STRÄNGNÄS  AH4698  25 m  34.91   
518  Nyström Adina  1999  STRÄNGNÄS  BD3699  25 m  34.94   
10  230  Eriksson Adina  1999  NKK  AB8899  50 m  35.54   
11  329  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  25 m  35.83   
12  388  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  35.85   
13  249  Malm Tilde  1999  NKK  AF8699  25 m  35.87   
14  314  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  25 m  35.88   
15  59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  35.93   
16  54  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  25 m  36.24   
17  39  Humling Agnes  2000  GÄVLE SS  AV2400  25 m  36.34   
18  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  36.49   
19  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  36.93   
20  64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  37.11   
21  408  Faleke Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  37.95   
22  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  38.04   
23  414  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  38.07   
24  99  Waara Elin  1997  KARLSKO SF  BD3497  25 m  38.40   
25  521  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  38.90   
26  195  Jansson Malin  1999  SK NEPTUN  AY7299  25 m  39.22   
27  240  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  50 m  39.78   
28  57  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  25 m  39.80   
29  149  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  40.42   
30  180  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  41.19   
31  253  Sterner Linnea  1996  NKK  AZ2296  25 m  41.24   
32  142  Schöön Linnea  1998  KUNGÄLV  AW0698  25 m  41.25   
33  162  Lundborg Linnéa  2000  MASS  AZ5600  50 m  42.21   
34  447  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  43.26   
35  100  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  43.42   
36  208  Nykvist Clara  2000  SK NEPTUN  BC2600  25 m  43.49   
37  441  Gustafsson Ebba  1999  ÖSA  BF6899  25 m  43.99   
38  504  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  50 m  44.36   
39  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  44.71   
40  279  Ragnarsson Hannah  2000  SALA SS  BL7200  25 m  45.89   
41  276  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  46.40   
42  438  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  50 m  50.85   
 
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 1:04.81 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:07.43 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
239  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  25 m  1:01.70   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  1:04.44   
252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  1:05.01   
456  Lindblom Robert  1995  ÖSA  AP6395  25 m  1:05.05   
131  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  1:07.24   
403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m  1:07.30   
405  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:07.53   
308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:07.62   
159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  1:09.90   
10  445  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  1:11.01   
11  157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:12.84   
12  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:13.27   
13  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:13.64   
14  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:13.71   
15  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:14.21   
16  393  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:14.29   
17  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  1:14.48   
18  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  1:14.60   
19  96  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  1:14.77   
20  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  1:15.07   
21  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  1:15.35   
22  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  1:16.97   
23  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  1:17.47   
24  449  König Nils  1998  ÖSA  AN3798  25 m  1:17.83   
25  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  1:18.97   
26  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:21.87   
27  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  50 m  1:22.48   
28  133  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AY9300  25 m  1:22.71   
29  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:22.77   
30  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  1:23.16   
31  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:23.82   
32  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  1:23.88   
33  443  Habibi Saman  1996  ÖSA  AV3796  25 m  1:25.13   
34  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  1:26.67   
35  43  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  1:27.29   
36  71  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  25 m  1:28.41   
37  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m  1:29.05   
38  410  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  1:34.84   
39  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  1:44.32   
 
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor 
13 - 14 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.57 2010-09-26 
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:14.48 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:09.29   
107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  1:13.71   
243  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:14.05   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:15.96   
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  1:16.46   
459  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:16.63   
42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  1:16.67   
305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  1:16.83   
424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:18.34   
10  24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  1:18.62   
11  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  1:18.70   
12  52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:18.73   
13  164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:18.78   
14  418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:19.30   
15  293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:19.75   
16  372  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  25 m  1:20.27   
17  158  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:20.43   
18  325  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:20.69   
19  423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:20.88   
20  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  1:21.55   
21  349  Tavemark Maria  2001  TÄBY SIM  BA9601  25 m  1:22.27   
22  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  25 m  1:22.77   
23  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  1:23.35   
24  289  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  25 m  1:23.53   
25  412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:23.99   
26  210  Sundholm Erica  2002  SK NEPTUN  BO9202  25 m  1:24.27   
27  498  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:24.69   
28  411  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:24.70   
29  53  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:24.74   
30  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  1:25.37   
31  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  1:25.73   
32  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  1:28.47   
33  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m  1:28.61   
34  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:30.26   
35  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  1:30.79   
36  377  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  25 m  1:31.28   
37  392  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  25 m  1:31.61   
38  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  1:31.82   
39  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:33.07   
40  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  1:33.25   
41  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  25 m  1:35.00   
42  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  1:35.15   
43  395  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  1:35.31   
44  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:37.04   
45  183  Brodd Isabelle  2003  SK NEPTUN  AU4803  25 m  1:37.13   
46  186  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  25 m  1:37.60   
47  213  Wallberg Hedda  2003  SK NEPTUN  AU9203  25 m  1:38.80   
48  193  Hall Nina  2004  SK NEPTUN  AP0804  25 m  1:40.17   
49  375  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  25 m  1:25.53  RES 
50  338  Nylund Viktoria  2001  TÄBY SIM  BD1801  25 m  1:25.95  RES 
51  88  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:26.51  RES 
52  134  Eriksson Sofia  2004  KUNGÄLV  AE4604  25 m  1:40.92  RES 
53  237  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  50 m  1:41.01  RES 
54  185  Djuphammar Elsa  2003  SK NEPTUN  AU0403  25 m  1:41.31  RES 
 
Gren 42, 400m Medley A+B Damer 
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 4:57.16 2013-09-21 
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:42.45   
70  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  25 m  4:55.03   
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:57.99   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  5:05.28   
170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  5:12.23   
416  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  5:14.74   
106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  5:18.39   
461  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  5:22.85   
460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  25 m  5:25.72   
10  322  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  5:32.16   
11  91  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  5:46.52   
12  521  Westerlund Helena  1999  STRÄNGNÄS  BE1699  25 m  5:50.29   
13  422  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  5:52.65   
14  345  Sköld Gunnel  2000  TÄBY SIM  BB9600  50 m  6:01.89   
 
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 4:54.67 2010-09-26 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
118  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:46.09   
169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:27.69   
105  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:28.66   
278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  5:45.42   
179  Andersson Felix  2002  SK NEPTUN  AC4502  25 m  5:47.83   
203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  5:58.97   
49  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  6:17.16   
499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  6:27.28   
517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  50 m  7:04.42   
10  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m     
11  46  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  25 m     
12  198  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  25 m     
13  205  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  25 m     
14  229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m     
15  296  Öhman Daniel  2002  SKÖVDE SS  AL9302  25 m     
16  419  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m     
17  513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m     
 
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Joachim Bratt (1995) 56.21 2013-09-21 
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  56.74   
233  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  25 m  56.77   
245  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  57.21   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  57.22   
530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  58.32   
398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  58.39   
141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  58.82   
140  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  25 m  59.21   
115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  59.41   
10  74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  59.97   
11  173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  1:00.57   
12  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  1:01.05   
13  417  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:01.07   
14  165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  1:01.35   
15  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  1:01.97   
16  160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  1:02.44   
17  353  Åberg William  1997  TÄBY SIM  AF1597  25 m  1:02.60   
18  18  Johansson Sean  1997  SK ENA  AO1197  25 m  1:02.80   
19  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:02.80   
20  67  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  1:03.07   
21  166  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  25 m  1:03.36   
22  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  1:03.88   
23  138  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  25 m  1:04.43   
24  451  Landström Elias  2000  ÖSA  AM5700  25 m  1:05.07   
25  108  Eriksson Mathias  1993  KARLSTAD  BA7593  25 m  1:05.44   
26  320  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  25 m  1:05.78   
27  171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  1:06.24   
28  405  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  1:06.86   
29  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  50 m  1:07.04   
30  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  1:08.00   
31  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  50 m  1:08.13   
32  65  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  1:08.46   
33  303  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  AO5797  50 m  1:08.81   
34  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  50 m  1:09.54   
35  157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  1:09.92   
36  14  Ekesten Gustav  1998  SK ENA  AJ4398  25 m  1:10.15   
37  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  1:10.63   
38  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  1:10.82   
39  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  1:11.08   
40  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  50 m  1:11.20   
41  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  1:11.43   
42  194  Huss Mattias  1999  SK NEPTUN  AV8999  50 m  1:11.88   
43  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  1:13.69   
44  124  Ekström Lundemo Tim  1999  KATRINEHOL  AT8799  25 m  1:14.15   
45  20  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  1:14.25   
46  111  Larsson Ludwig  2000  KARLSTAD  AU1700  25 m  1:14.26   
47  343  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  50 m  1:15.50   
48  291  Schiller Carl  1997  SKÖVDE SS  AE1197  25 m  1:17.76   
49  Waller-Kaustinen Anton  2000  BORLÄNGE  AJ5500  25 m  1:14.65  RES 
50  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  25 m  1:14.74  RES 
51  374  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  50 m  1:15.25  RES 
52  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:15.56  RES 
53  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  50 m  1:16.04  RES 
54  324  Gunnarsson Olle  2000  TÄBY SIM  AR3500  50 m  1:16.07  RES 
 
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor 
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 28.98 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  27.01   
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  28.04   
435  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  28.43   
52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  28.91   
107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  28.98   
42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  29.07   
283  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  25 m  29.11   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  29.18   
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  29.41   
10  235  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  29.60   
11  418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  29.61   
12  406  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  29.62   
13  117  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  29.66   
14  275  Lindblom Ida  2001  SALA SS  BJ8201  25 m  29.66   
15  412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  29.71   
16  284  Forss Trine  2003  SKÖVDE SS  AD8403  25 m  29.75   
17  305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  29.77   
18  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  29.84   
19  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  50 m  29.94   
20  30  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  29.98   
21  238  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  30.04   
22  312  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  50 m  30.12   
23  24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  30.16   
24  411  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  30.22   
25  326  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  30.29   
26  452  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  30.30   
27  293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  30.38   
28  424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  30.51   
29  280  Ragnarsson Klara  2002  SALA SS  AY1202  25 m  30.65   
30  415  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  50 m  30.75   
31  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  50 m  31.02   
32  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  31.12   
33  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  31.12   
34  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  31.15   
35  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  25 m  31.49   
36  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  31.90   
37  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  32.14   
38  135  Gustafsson Lina  2003  KUNGÄLV  AM9203  50 m  32.17   
39  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  25 m  32.23   
40  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  32.37   
41  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  32.43   
42  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  50 m  32.49   
43  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  32.50   
44  272  Dalin Elvira  2003  SALA SS  AO8803  25 m  32.79   
45  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  32.81   
46  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  32.99   
47  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  33.13   
48  22  Randerstedt Sara  2004  SK ENA  AC3804  25 m  33.80   
49  332  Ladis Anna  2001  TÄBY SIM  BH7801  50 m  30.74  RES 
50  328  Kjeldsen Tilda  2001  TÄBY SIM  BK6401  25 m  30.86  RES 
51  486  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  30.86  RES 
52  21  Olausson Matilda  2004  SK ENA  AI0604  25 m  33.83  RES 
53  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  50 m  34.09  RES 
54  186  Edman Lovisa  2003  SK NEPTUN  AU5203  50 m  34.79  RES 
 
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer 
17 - 99 år: Johanna Pettersson (1992) 1:04.72 2011-09-24 
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  1:02.23   
228  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  25 m  1:04.41   
396  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:05.00   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  1:05.78   
506  Bergkvist Emma  2000  STRÄNGNÄS  AA5600  25 m  1:06.97   
163  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  25 m  1:07.98   
33  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  25 m  1:08.05   
32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  1:08.37   
172  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  25 m  1:08.38   
10  168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  1:09.15   
11  234  Grundmark Anna  1997  NKK  AL2697  25 m  1:09.28   
12  268  Eriksson Klara  2000  NYKÖPING  BE6200  25 m  1:10.79   
13  23  Sved Lovisa  2000  SK ENA  AH5800  25 m  1:10.89   
14  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:11.29   
15  458  Momats Clara  2000  ÖSA  AG9800  25 m  1:11.44   
16  180  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  25 m  1:11.63   
17  90  Håkansson Elin  1997  KARLSKO SF  BL4697  25 m  1:11.71   
18  350  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  1:11.87   
19  167  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  25 m  1:12.73   
20  463  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  50 m  1:12.83   
21  270  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:13.00   
22  116  Ramallo Solveig  1993  KARLSTAD  BX2693  25 m  1:13.11   
23  318  Dellwik Marianne  1997  TÄBY SIM  BQ7697  25 m  1:13.18   
24  333  Lennerthson Sofia  1999  TÄBY SIM  BE4899  25 m  1:14.01   
25  59  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  25 m  1:14.11   
26  319  Edlund Sofia  1998  TÄBY SIM  AI0498  25 m  1:14.38   
27  119  Thyberg Michaela  2000  KARLSTAD  AL6600  25 m  1:14.96   
28  388  Kobel Linnea  1996  VARBERG  AN4496  25 m  1:15.41   
29  304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  1:16.32   
30  62  Kaldrup Linnea  1996  GÖTEBORG  AH9896  25 m  1:16.54   
31  300  Johansson Therese  1999  SÄFFLE SS  AB7499  25 m  1:16.72   
32  383  Gustafsson Linnéa  1999  VARBERG  BK0299  25 m  1:16.88   
33  47  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  25 m  1:16.93   
34  414  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:17.19   
35  56  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m  1:17.38   
36  15  Eklund Clara  2000  SK ENA  AV5800  25 m  1:17.79   
37  330  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  25 m  1:17.95   
38  462  Rydén Evelina  2000  ÖSA  BM2400  25 m  1:18.37   
39  258  Vestgård Andrea  1998  NKK  AN6698  25 m  1:18.40   
40  60  Johansson Amanda  2000  GÖTEBORG  AJ9400  25 m  1:18.91   
41  153  van Zonneveld Marit  1999  SS MORA  BI9899  25 m  1:20.62   
42  381  Conradsson Tilda  1999  VARBERG  AZ7499  25 m  1:21.75   
43  142  Schöön Linnea  1998  KUNGÄLV  AW0698  50 m  1:23.32   
44  438  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:23.39   
45  515  Lord My  1999  STRÄNGNÄS  AQ1699  25 m  1:23.85   
46  208  Nykvist Clara  2000  SK NEPTUN  BC2600  25 m  1:26.41   
47  149  Karlsson Hanna  2000  SS MORA  AI1200  25 m  1:27.46   
48  434  Cen Michelle  2000  ÖSA  BM3200  50 m  1:27.82   
49  447  Juhler Mikaela  2000  ÖSA  BM7200  25 m  1:28.94  RES 
50  504  Andersson Maja  2000  STRÄNGNÄS  AH8600  25 m  1:28.95  RES 
51  276  Lindgren Amanda  2000  SALA SS  BL6200  25 m  1:32.85  RES 
52  240  Johansson Kajsa  2000  NKK  BC1200  25 m    RES 
 
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
229  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  1:04.05   
40  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:04.93   
399  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:05.01   
379  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  25 m  1:05.17   
75  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  25 m  1:08.59   
169  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:08.77   
123  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:09.16   
454  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:09.45   
126  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:10.09   
10  66  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:10.44   
11  310  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  1:11.16   
12  277  Nordgren Elias  2001  SALA SS  AE2101  25 m  1:12.86   
13  125  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  25 m  1:13.32   
14  285  Grahn Herbert  2001  SKÖVDE SS  AJ0901  50 m  1:13.65   
15  340  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:13.95   
16  321  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  1:14.10   
17  278  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  25 m  1:15.38   
18  184  Dalsgaard Dexter  2001  SK NEPTUN  AS0501  50 m  1:15.51   
19  274  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  25 m  1:15.93   
20  151  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:17.36   
21  72  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  1:17.44   
22  38  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:18.37   
23  337  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:18.63   
24  420  Szabo Gellert  2001  VÄSTERÅS  AM6901  25 m  1:18.82   
25  203  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  25 m  1:18.88   
26  16  Hansen Olle  2001  SK ENA  AE9101  25 m  1:19.56   
27  334  Lingham Karl  2002  TÄBY SIM  AM0502  25 m  1:20.25   
28  49  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  1:20.27   
29  Tägtström Marcus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:20.36   
30  227  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:20.45   
31  307  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  1:20.49   
32  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:20.51   
33  378  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  25 m  1:20.59   
34  453  Larsson Melvin  2002  ÖSA  AJ8302  25 m  1:20.84   
35  371  Sörby Hugo  2001  UPSALA S  AF2901  50 m  1:20.97   
36  114  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:24.64   
37  128  Rautiainen Anton  2003  KATRINEHOL  AH7503  25 m  1:25.47   
38  209  Salentin Jan  2004  SK NEPTUN  AT2104  50 m  1:26.98   
39  517  Malmquist Eric  2003  STRÄNGNÄS  AC1703  25 m  1:27.69   
40  298  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:27.94   
41  Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:27.95   
42  25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  1:28.39   
43  505  Ankarling Erik  2004  STRÄNGNÄS  AG4104  25 m  1:33.19   
44  514  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  1:35.32   
45  391  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  25 m  1:35.74   
46  404  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:35.83   
47  130  Rydergren Måns  2003  KATRINEHOL  AP8703  25 m  1:57.53   
48  248  Malm David  2004  NKK  AL0704  25 m     
49  129  Rautiainen Filip  2001  KATRINEHOL  AO3501  25 m  1:21.09  RES 
50  35  Carlsson Adam  2001  GÄVLE SS  AK1901  25 m  1:21.85  RES 
51  407  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:22.54  RES 
52  499  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:23.02  RES 
53  113  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:23.43  RES 
54  469  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:23.44  RES 
 
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar 
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 26.39 2013-09-21 
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 27.71 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
245  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  25 m  26.21   
154  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  25 m  26.54   
470  Zetterman Victor  1995  ÖSA  AY4195  25 m  26.86   
457  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  27.36   
115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  25 m  27.56   
141  Pettersson Sebastian  1994  KUNGÄLV  AG0794  25 m  28.17   
74  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  25 m  28.18   
160  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  25 m  28.28   
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  28.32   
10  121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  28.49   
11  252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  28.79   
12  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  29.13   
13  156  Eliasson Joel  1998  MASS  AN3198  25 m  29.90   
14  55  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  25 m  30.05   
15  308  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  30.09   
16  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  30.19   
17  58  Gustafsson Eric  1997  GÖTEBORG  AG5397  25 m  30.42   
18  148  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  30.42   
19  269  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  30.52   
20  445  Holmgren Oskar  1994  ÖSA  AD7594  25 m  30.72   
21  254  Theander Christoffer  1997  NKK  AO5997  25 m  30.92   
22  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  31.06   
23  431  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  31.13   
24  122  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  31.62   
25  320  Fernandez Tobias  1999  TÄBY SIM  AN7799  25 m  31.82   
26  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  31.84   
27  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  31.96   
28  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  32.18   
29  143  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  25 m  32.38   
30  216  Wächter Jonatan  2000  SK NEPTUN  AP7100  25 m  33.17   
31  374  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  33.26   
32  512  Idesten Jakob  1999  STRÄNGNÄS  AI6399  25 m  33.30   
33  324  Gunnarsson Olle  2000  TÄBY SIM  AR3500  25 m  34.02   
34  85  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  34.24   
35  455  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  34.32   
36  241  Klingspor Alexander  1999  NKK  AG2399  25 m  34.45   
37  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  50 m  34.53   
38  500  Thungren Daniel  1999  HK SIM  AV9599  25 m  35.04   
39  259  Wåhlin Kevin  2000  NKK  AD8300  25 m  35.17   
40  467  Valjus Eric  2000  ÖSA  AE9100  50 m  35.65   
41  291  Schiller Carl  1997  SKÖVDE SS  AE1197  25 m  35.69   
42  432  Bergenstråhle Marcus  1997  ÖSA  AR5797  25 m  36.50   
43  410  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  36.79   
44  439  Flyman Robin  1995  ÖSA  BA0795  25 m  37.56   
45  71  Rättgård Einar  2000  GÖTEBORG  AQ4500  50 m  38.17   
46  468  Wallin Anton  2000  ÖSA  AM7700  25 m  38.24   
47  20  Marin Joel  1999  SK ENA  AN2399  25 m  38.41   
48  465  Schörling Tobias  1999  ÖSA  AF2799  25 m  39.71   
49  136  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  25 m  40.16   
 
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer 
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
251  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  25 m  2:12.15   
64  Kristensson Inez  1997  GÖTEBORG  AK1897  25 m  2:16.64   
508  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:20.85   
232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  2:25.05   
299  Johansson Petra  1997  SÄFFLE SS  AF3897  50 m  2:25.16   
106  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:25.51   
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:27.90   
170  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  25 m  2:28.12   
180  Andersson Sara  2000  SK NEPTUN  AO6600  50 m  2:40.01   
10  335  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  2:40.01   
11  461  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  25 m  2:40.69   
12  402  de Paiva Vilaca Vera  1998  VÄSTERÅS  BP0298  25 m  2:41.09   
13  347  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:46.77   
14  460  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  2:48.63   
15  86  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  2:49.88   
16  32  Omic Ajla  1999  FILIPSTAD  AH5299  25 m  2:50.45   
 
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar 
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Walldén Gustav  2003  SK ENA  AE8503  25 m  3:32.76   
513  Karlsson Fredrik  2004  STRÄNGNÄS  AK4904  25 m     
 
Gren 51, 4X100m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:28.53 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:14.00   
261  Nkk Damer Lag 1  NKK    25 m  4:14.31   
425  Västerås Damer  VÄSTERÅS    25 m  4:16.83   
523  Strängnäs Damer  1998  STRÄNGNÄS    25 m  4:25.72   
78  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:30.00   
174  Mass Damer Lag 1  1988  MASS    25 m  4:32.95   
426  Västerås Damer Lag 2  VÄSTERÅS    25 m  4:34.80   
524  Strängnäs Damer 2  2001  STRÄNGNÄS    25 m  4:37.89   
354  Täby Sim Damer  97  TÄBY SIM    25 m  4:40.84   
10  472  Ösa Damer  ÖSA    25 m  4:41.12   
11  175  Mass Damer Lag 2  1988  MASS    25 m  4:43.29   
12  262  Nkk Damer Lag 2  NKK    25 m  4:44.11   
13  357  Täby Sim Damer Lag 2  98  TÄBY SIM    25 m  4:44.61   
14  79  Göteborg Damer 3  GÖTEBORG    25 m  4:45.00   
15  358  Täby Sim Damer Lag 3  2000  TÄBY SIM    25 m  4:51.81   
16  473  Ösa Damer Lag 2  ÖSA    25 m  4:53.87   
17  263  Nkk Damer Lag 3  NKK    25 m  4:54.14   
18  102  Karlskoga 1  KARLSKO SF    25 m  4:57.55   
19  217  SK Neptun Damer Lag 1  SK NEPTUN    25 m  5:00.00   
20  281  Sala SS Damer Lag 1  SALA SS    25 m  5:01.70   
21  501  Hk Sim Damer  2001  HK SIM    25 m  5:02.91   
22  360  Täby Sim Damer Lag 4  99  TÄBY SIM    25 m  5:04.21   
23  27  SK Ena Damer  2000  SK ENA    25 m  5:07.08   
24  297  Skövde SS Damer  2003  SKÖVDE SS    25 m  5:09.31   
25  218  SK Neptun Damer Lag 2  SK NEPTUN    25 m  5:10.00   
26  361  Täby Sim Damer Lag 5  98  TÄBY SIM    25 m  5:10.03   
27  103  Karlskoga 2  KARLSKO SF    25 m  5:14.23   
28  475  Ösa Damer Lag 3  ÖSA    25 m  5:15.48   
29  219  SK Neptun Damer Lag 3  SK NEPTUN    25 m  5:30.00   
30  104  Karlskoga 3  KARLSKO SF    25 m  5:30.79   
31  220  SK Neptun Damer Lag 4  SK NEPTUN    25 m  5:45.00   
32  28  SK Ena Damer 2  SK ENA    25 m  5:53.90   
33  221  SK Neptun Damer Lag 5  SK NEPTUN    25 m  5:55.00   
34  502  Hk Sim Damer 2  2001  HK SIM    25 m  5:58.37   
35  222  SK Neptun Damer Lag 6  SK NEPTUN    25 m  6:05.00   
36  223  SK Neptun Damer Lag 7  SK NEPTUN    25 m  6:15.00   
37  10  Borlänge Damer [2001]  2001  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 52, 200m Medley A+B Herrar 
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:03.64 2013-09-21 
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
413  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:57.53   
231  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  25 m  2:05.92   
252  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  25 m  2:07.15   
530  Torola Miro  1995  GÖTEBORG    25 m  2:11.02   
398  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:12.24   
401  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  2:13.80   
311  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:16.67   
121  Vålvik Daniel  1999  KARLSTAD  AM7199  25 m  2:17.98   
165  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  25 m  2:19.25   
10  173  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  25 m  2:20.89   
11  83  Forsström Erik  1999  HARNÄS SKU  AO9399  25 m  2:21.32   
12  150  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  2:21.99   
13  246  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:22.08   
14  34  Borg William  2000  GÄVLE SS  AG6700  25 m  2:22.79   
15  159  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  25 m  2:22.92   
16  405  Eklund Jesper  1998  VÄSTERÅS  AJ0198  25 m  2:23.41   
17  157  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  25 m  2:25.66   
18  51  Cheng Sherman  1999  GÖTEBORG  AJ0399  25 m  2:27.19   
19  67  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  25 m  2:27.78   
20  301  Kuijpers Ivo  1999  SÄFFLE SS  AG6199  25 m  2:27.92   
21  344  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:28.89   
22  403  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  2:28.95   
23  112  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:28.97   
24  197  Johansson Oscar  2000  SK NEPTUN  AN1500  50 m  2:30.16   
25  317  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  25 m  2:31.30   
26  294  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  25 m  2:31.78   
27  487  Jansson Vilmer  2000  HK SIM  AI2100  25 m  2:33.25   
28  171  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  2:33.72   
29  390  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  25 m  2:33.79   
30  155  Einarsson Oliver  2000  MASS  AO0300  25 m  2:33.82   
31  336  Lörinc Wilhelm  2000  TÄBY SIM  AU7900  25 m  2:38.75   
32  343  Simic Oliver  1998  TÄBY SIM  AY0198  25 m  2:39.68   
33  287  Johansson Rasmus  2000  SKÖVDE SS  AI4700  25 m  2:38.96  RES 
34  386  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  25 m  2:39.30  RES 
35  374  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  25 m  2:40.19  RES 
36  271  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  2:41.31  RES 
37  393  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  25 m  2:43.00  RES 
38  273  Douib Jonathan  2000  SALA SS  AS8100  25 m  2:44.40  RES 
 
Gren 53, 200m Medley C+D Flickor 
13 - 14 år: Elin Podeus (1997) 2:26.11 2011-09-24 
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:32.90 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
400  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:22.63   
423  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:27.54   
164  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  2:29.40   
68  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  2:31.02   
406  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  25 m  2:32.14   
42  Molin Richtnér Amie  2001  GÄVLE SS  AP4801  25 m  2:32.39   
418  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:32.93   
214  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN    25 m  2:33.08   
305  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  25 m  2:34.87   
10  107  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  25 m  2:35.21   
11  243  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  2:36.22   
12  412  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:37.41   
13  12  Malm Smilla  2003  DANDERYD  AQ4203  25 m  2:38.07   
14  293  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  2:39.38   
15  424  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:41.09   
16  288  Kapron Nikita  2003  SKÖVDE SS  AL2803  25 m  2:42.05   
17  52  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  2:42.46   
18  327  Junehed Josephine  2002  TÄBY SIM  AN1202  25 m  2:43.11   
19  24  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  25 m  2:43.47   
20  446  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  2:43.54   
21  486  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  2:43.79   
22  292  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  2:47.46   
23  201  Lundgren Sonnergren Isa  2004  SK NEPTUN  AW5404  50 m  2:48.22   
24  76  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  25 m  2:49.72   
25  206  Nordeman Freja  2003  SK NEPTUN  AU7203  25 m  2:52.43   
26  295  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  25 m  2:52.70   
27  200  Lo Lindroos Ines  2003  SK NEPTUN  AV9403  25 m  2:53.33   
28  306  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  25 m  2:53.49   
29  302  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  2:54.64   
30  444  Hagsten Skarda Magdalena  2003  ÖSA  AO6603  25 m  2:54.95   
31  192  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  50 m  2:55.79   
32  226  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  2:57.10   
33  342  Sangfelt Malin  2001  TÄBY SIM  AC3801  25 m  2:44.09  RES 
34  53  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  2:44.21  RES 
35  516  Lönnberg Clara  2001  STRÄNGNÄS  AF9801  25 m  2:44.95  RES 
36  44  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  25 m  3:00.89  RES 
37  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  25 m  3:03.16  RES 
38  519  Staaf Elsa  2003  STRÄNGNÄS  AV2203  25 m  3:03.55  RES 
 
Gren 54, 400m Frisim A+B Damer 
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:23.67 2013-09-21 
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 4:22.23 2013-09-21 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  25 m  4:19.41   
232  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  25 m  4:26.52   
421  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:27.86   
63  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  25 m  4:27.98   
168  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  25 m  4:32.81   
509  Eriksson Lisa  1998  STRÄNGNÄS  AN3898  25 m  4:32.96   
304  Thörner Elin  1998  SÄFFLE SS  AI2298  25 m  4:33.35